Analist Uyardı: Satış Sinyali Veren Bu 2 Altcoin Çökebilir!

Kripto piyasasında haftalar süren büyük dalgalanmalara tanık olduk. Bunun ardından, bazı kripto varlıkları ciddi değişikliklere neden olabilecek önemli dengesizliklerle karşı karşıya kaldı. Kripto analisti Vinicius Barbosa, iki altcoin için aşırı alım durumu tespit etti. Analist, bunun tokenlerde muhtemel bir satış sinyali olduğunu söylüyor.

CoinGlass verileri 2 altcoin için aşırım alım sinyali veriyor!

Aşırı alım sinyalini genellikle Göreceli Güç Endeksi (RSI) dediğimiz teknik bir gösterge aracılığıyla belirleriz. RSI, birden fazla faktörü dikkate alarak geçmiş fiyat hareketine dayalı olarak dayanak varlığın momentumunu ölçer. Güçlü bir momentum, 60 endeks puanının üzerinde genellikle pozitiftir. Bu da bir yükseliş trendine ya da boğa piyasasına işaret eder. Bununla birlikte, aşırı güce yönelmek genellikle kripto para biriminin bir düzeltme veya trendin tersine döneceğine işaret edebilir. CoinGlass RSI ısı haritası, 2 altcoin için aşırı alım sinyali veriyor.

Aşırı alımdaki Reserve Rights’ın (RSR) yakında çökmesi olası!

Reserve Rights (RSR), Reserve Protocol için bir ERC-20 tokeni. Altcoin projesi şu anda 500 milyon doların üzerinde sermayeye sahip. Token gün içinde %12,88 artış göstererek yazı sırasında 0,01 dolardan işlem görüyor. RSR’nin günlük ve haftalık zaman dilimlerinde sırasıyla 73,48 ve 88,78 RSI puanıyla aşırı satın alındığı dikkat çekiyor. Bu durum, bugün itibariyle en yüksek haftalık Göreceli Güç Endekslerinden birine sahip olan ve aşırı alım yaptığı düşünülen ERC-20 tokenı için büyük bir düzeltme tehdidi oluşturuyor.

Kripto piyasası 24 saatlik RSI ısı haritası: Kaynak: CoinGlass

İkinci sıradaki atış sinyali veren altcoin: Dusk (DUSK)

Dusk (DUSK), Reserve Rights tokenına benzer bir haftalık ve günlük RSI değerine sahip. Sırasıyla 76,35 ve 88,16 aşırı alım durumuyla, yatırımcılar DUSK için bir satış sinyalinin farkında olmalı. Token, 2018 yılında kurulan ve kurumsal yatırımcılar için gerçek dünya varlıkları (RWA) uyumluluğuna odaklanan bir katman-1 Blockchain’e ait.

İlginç bir şekilde, DUSK gün içinde %9,82’nin üzerinde yükseldi. Bu, birkaç haftalık olumlu fiyat hareketiyle birlikte geldi. BlackRock’ın bir tokenleştirme fonuna ve RWA girişimlerine yönelik son hamlesi, şimdi kısa vadeli bir geri çekilmeyle karşı karşıya kalabilecek olan bu projeye olan talebi artırdı. Bununla birlikte, kurumsal ortamdaki olumlu gelişmeler Dusk için daha fazla büyümeyi destekleyecek ve bu teknik analizi geçersiz kılacaktır.

Kripto piyasası 24 saatlik DUSK ısı haritası: Kaynak: CoinGlass

Sonuç olarak, RSR ve DUSK’un RSI verileri Nisan ayında aşırı alım yapan bu iki altcoin için satış sinyali olduğunu gösteriyor. Yine de, temel unsurların yükseliş trendinin devamını etkilemesi mümkün. Bu yüzden, yatırımcıların her iki senaryoda da ihtiyatlı bir şekilde işlem yapmasında fayda var.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x